...něco z historie souboru

18.02.2011 00:00

Kapela vznikla na podzim roku 1996 z hospodského hraní u stolu za pivo a za párek v restauraci na "Texasu“. Po půlročním personálním a interpretačním hledání se stabilizovala do podoby, kterou si ti "skalní" příznivci jistě ještě velmi dobře pamatují. Se zpěvačkou Petrou Soukalovou a s Alešem Maršou na pětistrunné banjo. V této sestavě skupina působila do roku 1999, pevně zakotvila v brněnských country-bálových vodách a mimo jiné natočila první desku "CECH-live".

 Nastalo období změn.
Petra se začala toulat po světě a do kapely přišla Pegi. V lednu 2000 soubor obohatil zvuk o conga Jirky Obra. Třičtvrtě roku se hrávalo v šesti, potom odešel Aleš a skupina se zformovala do bezmála pět let trvající podoby. Ustálil se zvuk i poněkud folkovější výraz, změnám neunikl ani repertoár kapely.
Koncem září 2004 nám Pegi odešla na mateřskou a vystřídala ji Katka Menšíková.
Rok na to, v září 2005, ukončil své působení v souboru "Saša" Sýkora a nahradil ho sólový zpěvák a kytarista Tomáš Jedlička.
Další, poměrně zásadní změna ve složení skupiny se odehrála v létě 2006. Rozloučili jsme se s dloholetým kapelníkem Daliborem Klusáčkem a na místo basisty přišla nová krev Marek Iščuk. Po čase odešla Katka Menšíková a začala u nás opět hostovat Petra Soukalová. Jak už to tak někdy chodí za rok na to opustil soubor i Tomáš Jedlička a na jeho místo nastopil doposud alternující kytarista Jarda Hladký.
 V současné době má skupina Cech za sebou desítky... ( ...nebo spíše stovky... ) ...úspěšných večerů v různých country klubech a v podobných zařízeních jak v Brně (např. "Texas", "Letadlo", "Lískovecká terasa", "Bocaso bar", "Plzeňský dvůr", "Lučina", "Střelák", atd.), tak i mimo Brno (např. C&W saloon N°1 ve Zbýšově, Jedovnice, Veverská Bitýška, Mohelno, Ketkovice, kempy na Plumlově, na Mušově, na Vranovské přehradě atd.) a v neposlední řadě množství vystoupení na různých kulturních akcích (např. festivaly "Brno - město v srdci Evropy", slavnosti vína "Brno - nám. Svobody", "Březník", pivní slavnosti "Černá Hora", "Olešnice", atd

 Soubor se vždy snaží svým vystoupením obohatit každou společenskou akci a přispět tak k celkovému potěšení široké divácké a posluchačské obce.
Na tomto místě bychom ještě rádi, s přiměřenou dávkou skromnosti, zmínili, že se nám na jaře roku 2002, za vydatné pomoci našich kamarádů ze studia Michaela Vašíčka v Černé Hoře, podařilo natočit naše druhé, vlastně první opravdové, studiové cédéčko "CECH... trochu jinak".